Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítejte v sekci o filmu The Simpsons Movie! V červenci 2007 se splnil sen nejdnoho fanouška seriálu Simpsonovi. Naši oblíbení hrdinové totiž vtrhli na filmová plátna po celém světě. Jak se celovečerní film připravoval, o čem v něm jde a jestli je to trhák roku, nebo propadák se dočete v této rubrice.

Obrazek

Původ: USA, 2007Obrazek
Žánr: animovaný/komedie
Světová premiéra filmu: 27. července 2007
Hrají: Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Hank Azaria, Harry Shearer, Albert Brooks, Minnie Driver, Kelsey Grammer, Tress MacNeille, Joe Mantegna, Russi Taylor, Marcia Wallace, Tom Hanks a další...
Hudba: Hans Zimmer, David A. Stewart
Režie: David Silverman

Simpsonovi ve filmu skutečností

ObrazekJeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se konečně dočkal prvního celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu tentokrát čelí globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života. Na filmu pracovali stejní tvůrci jako na televizním seriálu, a tak se fanoušci dočkali většiny svých oblíbených postav. Zápletku však tajili do poslední chvíle.

Seriál, který již několik let úspěšně uvádí i Česká televize, si u diváků vydobyl výlučnou pozici především díky kombinaci černého a situačního humoru. Ten samozřejmě ve filmu nechybí a už první zveřejněné záběry vyvolaly lehkou kontroverzi. Zejména ten, kde je Bart poprvé za svou kariéru nahý.

 

 

Ekologická katastrofa dolehla na Springfield

Snahou tvůrců bylo k filmu přitáhnout i ty diváky, kteří se zatím s fenoménem ObrazekSimpsonových příliš nesetkali a zároveň uspokojit věrné fanoušky a překvapit sami sebe. Ve Springfieldu se ve filmu začnou řešit problémy jako znečišťování ovzduší, ekologická krize a současná americká politika. Práce na filmu začaly již v roce 2001, ale od té doby se několikrát velmi radikálně proměnil scénář. I díky mimořádnému zázemí, kterého se tvůrcům dostalo od společnosti Twentieth Century Fox, je film natočený v širokoúhlém formátu a s větší paletou barev než jakou má televizní seriál.

 

 

V hlavní roli Simpsonovi a osvědčení dabéři

ObrazekVe vedlejších rolích se objevili i některé filmové hvězdy a skutečné postavy americké historie (např. Tom Hanks, Arnold Schwarzeneger nebo hudební skupina Green Day). Film nadabovali stejní herci jako seriál, a tak se čeští diváci mohou těšit z výborných výkonů Martina Dejdara, Jiřího Lábuse a dalších. Simpsonovi ve filmu jsou jedním z nejočekávanějších projektů léta 2007 a to hlavně díky neokázalé komice, která už skoro dvě desítky let baví milióny diváků na celém světě.

 

 

 

Obrazek

Simpsonovi ve filmu trhákem

Jen za první víkend promítání vydělali Simsponovi ve filmu ve Spojených Obrazekstátech 71,85 milionů dolarů (asi 1,4 mld. korun). A ve světě se jim dařilo ještě víc. V 71 zemích světa včetně ČR se celkové třžby za první tři dny snímku v kinech vyšplhaly na 100 mil. dolarů a pokryly tak náklady na výrobu ve výši 75 milionů dolarů (1,54 miliardy korun). Společnost 20th Century Fox očekávala v prvním víkendu výdělek jen asi 40 mil. dolarů, takže se film dá označit jako velmi úspěšný. Za první měsíc promítání pak Simpsonovi vydělali přes $400 miliónů dolarů.

 

 

Logo filmu

Původní logo filmu Simpsonovi představoval obyčejný žlutý text na fialovém oválu. Bylo používáno před rokem 2007, tedy například v prvním teaseru. Logo s tučnými žlutými písmeny a koblihou místo písmene O ve slově "MOVIE" není potřeba představovat. Je používáno ve všech propagačních materiálech (plakáty, reklamy, internetová prezentace). Existuje dokonce i ve 3D verzi.

ObrazekObrazekObrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2020 >>